کراتین مو

کراتینه مو

کراتین

آموزش کراتین

صافی مو

آموزش صافی مو

کراتینه

کراتینه مو

آموزش کراتینه مو

صافی و احیا

صافی و احیای مو

آموزش صافی و احیای مو

کراتین مو چیست؟

کراتین مو کراتینه مو کراتین کراتینه صافی و احیای مو

اگر برای لخت و براق شدن موهای تان روش کراتین مو را انتخاب کردید بهتر است همه چیز را درباره کراتین مو بدانید. امروزه با وجود مواد و دستگاه هایی که در سالن های آرایش و زیبایی وجود دارد صاف شدن موها دیگر آرزوی محال نیست.

بهترین مواد کراتین مو چیست

دلیل پیدایش کراتین مو چیست؟

با پیشرفت دنیای مد و فشن و به کار بردن رنگ موهای مختلف ، همچنین انواع مواد حالت دهنده موها و همینطور استفاده مداوم از اتوهای مو و سشوارها میزان آسیب رساندین به موها نیز به حداکثر رسیده است و طبیعتا در چنین شرایطی کراتین مو می تواند راهگشای مشکلات بوجود آمده در ساختار موها باشد. در واقع کراتین مو می تواند ساختار بهم ریخته ، آسیب دیده و خشک شده مو را بهبود بخشد و همینطور میزان رطوبت موجود در موهای شما را بالا ببرد.

این روزها استفاده نکردن از رنگ موهای مختلف و همینطور اتوهای مو و بابلیس و سشوار اجتناب ناپذیر است پس باید هر از چند گاهی پس از استفاده مداوم از این محصولات مجددا حال موهای خود را به کمک کراتین مو خوب کنیم. کراتین مو ماده کراتین را به موهای شما تزریق می کند ، در واقع کراتین ماده ای است که به طور طبیعی در موهای انسان ها و حیوانات نیز وجود دارد و هر چه میزان آن بیشتر باشد موها نرم تر و صاف تر و هر چه میزان آن کمتر باشد موها فر و مجعد می شوند. پس در نظر داشته باشید هر زمان که آسیب رسیده به موها به قدری شد که احساس کردید موها دیگر ساختار قبل را ندارد می توانید از روش درمانی کراتین مو استفاده نمایید. البته روش های دیگری نیز برای صاف کردن موها وجود دارد و هیچکدام از این روش ها خاصیت درمانی و احیای کراتین مو را ندارد و تمامشان شیمیایی هستند. کراتین مو تنها روش موجود می باشد که نه تنها شیمیایی نیست بلکه خاصیت درمانی و احیای موها را نیز داراست.

کراتین مو چیست

کراتین چیست؟

کراتین پروتئین اساسی موجود در موها است که باعث درخشش و صاف شدن موها می شود و اگر شما موهای وز یا فر دارید کراتین موجود در موهایتان به اندازه کافی نمی باشد در نتیجه عدم وجود کراتین کافی سبب وز شدن موها می شود. کراتین کردن مو یکی از انواع روش های مناسب برای صاف کردن موهای فر و وز است و شما می توانید با مطالعه مطالب آموزش کراتین مو مهارت لازم را در این زمینه بدست آورید.

کراتین در سیستم بدن انسان ، در موها، پوست و ناخن موجود است و در حیوانات علاوه بر این در پشم، شاخ، پر و سم آن ها نیز وجود دارد. برخی از انواع کراتین فعالیت های حیاتی سلول ها مثل تولید پروتئین و رشد سلولی را تنظیم می کنند.

دو نوع پروتئین کراتین وجود دارد. آلفا کراتین و بتا کراتین. کراتین موجود در پوست و موی انسان از نوع آلفا کراتین است. کراتین در مو به دلیل وجود سیستئین، نوعی آمینو اسید حاوی گوگرد، شناخته می شود. موی انسان حدودا! 14 درصد سیستئین در خود دارد. نوع دیگری از مواد آلی سخت به نام کیتین وجوددارد که پوسته ی لابستر، میگو و حشرات را می سازد. اما، در موی انسان اساسی ترین جزء صرف نظر از کوتاه یا بلند بودن مو، کراتین است. برای بدست آوردن اطلاعات بیشتر می توانید مطلب کلیاتی درباره کراتین مو را مطالعه کنید.

کراتین مو چه روشی است؟

کراتین مو به عنوان روشی نیمه دائمی برای صاف کردن مو است به طوریکه موها به طور موقت با مخلوط مایع کراتین پوشش داده می شوند. انجام این روش معمولاً در سالن های زیبایی، تقریبا 120 دقیقه یا بیشتر طول می کشد که البته این زمان کاملا بستگی به میزان بلندی موهای شما دارد و تأثیر آن کاملا بسته به کیفیت مواد کراتین مو دارد که در صورت با کیفیت بودن مواد کراتین مو ، تا 6 ماه باقی می ماند. معمولا افراد دارای موهای فرفرری و وز شده داوطلب انجام کراتین مو هستند.

داشتن موهای صاف آرزوی اغلب خانم ها است زیرا موهای صاف و لخت ، زیبایی و جذابیت خاص خودشان را دارند. اگر موهای شما وز یا فر است بهتر است با استفاده از روش کراتین مو، وزی و فری موهایتان را از بین ببرید و به موهایتان فرم و حالتی فوق العاده دهید.

هزینه کراتین مو چقدر است؟

هزینه کراتین مو به سه عامل اساسی بستگی دارد. عامل اول در رابطه با هزینه کراتین مو قد مو می باشد. عامل دوم که از اهمیت بالایی در هزینه کراتین مو برخوردار است حجم مو می باشد ، در واقع همون کم پشت یا پر پشت بودن مو است و عامل آخر که کم اهمیت تر از دو عامل قبلی نیست میزان آسیب دیده بودن مو است. پس در نهایت هزینه نهایی در رابطه با کار کراتین مو بستگی به مجموع عوامل بالا دارد.

وظیفه کراتین مو چیست

نکات مهم کراتین مو

کراتین مو یکی از کارهای حساس آرایشی می باشد که انجام آن نکات مهمی دارد. در این بخش قصد دارم تا به نکات مهم در زمینه کراتین مو اشاره کنم. البته در قالب این مقاله نمی گنجد که تمام این نکات مهم کراتین مو را شرح دهم اما به صورت خلاصه به آن ها اشاره می کنم. یکی از نکات مهم کراتین مو فاصله بین کراتین های مو می باشد. نکته دیگر کراتین مو مربوط به موهای دکلره شده می باشد که برای کراتین کردن به ظرافت خاصی احتیاج دارند. نکته دیگری که در زمینه کراتین مو می توانم به آن اشاره کنم در رابطه با موادگذاری برای موهای چند حالته می باشد. به عنوان مثال مویی که رشد ریشه داشته و برای کراتین موی مجدد بعد از گذشت هشت تا نه ماه مراجعه کرده است.

کراتین حرفه ای مو در سعادت آباد تهران

فرآیند کراتین کردن مو در سالن زیبایی

کراتین مو اگر درست و اصولی انجام شود می تواند موهای شما را فوق العاده سالم و زیبا کند و البته در صورت درست انجام نشدن و یا استفاده از متریال بد به همون اندازه می تواند به مو های شما آسیب برساند. پس لازم است که حتما فرآیند کراتین کردن مو را به طور خلاصه برای شما توضیح دهم. اولین مرحله از فرآیند کراتین کردن مو شستشوی موی مشتری می باشد ، این کار باید به درستی و با دقت انجام شود زیرا یک ذره چرب ماندن سر مشتری می تواند باعث درست انجام نشدن کراتین مو شود. بعد از شستن سر مشتری نوبت به خشک کردن سر مشتری می رسد. در فرآیند کراتین مو موهای مشتری بعد از شستشو باید به طور کامل خشک شود ، با سشوار و با باد گرم. سپس نوبت به مرحله مواد گذاری می رسد. این مرحله از فرآیند کراتین مو بستگی به نوع مواد مورد استفاده دارد. به طور مثال برخی موادهای کراتین مو سبک سازی دارند و برخی دیگر ندارند ، یا برخی قرنطینه دارند و برخی ندارند. این موارد کاملا بستگی به نوع مواد کراتین مصرفی دارد. بعد از این مرحله ، مرحله مکث مواد می باشد که در این مدت مواد کراتین باید بر روی سر مشتری بماند. در مرحله آخر کار اتو کشی کراتین مو انجام می شود که خود این مرحله نیاز به آموزش عملی و میزان قابل توجهی تجربه دارد. این مراحل انجام فرآیند کراتین مو بود که به طور خلاصه بیان شد.

آخرین مطالب کراتین مو

مطلب ما را در شبکه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید